środa, 8 sierpnia 2012

Kurs Alfa w Toruniu

Informujemy, że wkrótce w Toruniu  odbędzie się kurs Alfa, organizowany przez Wspólnotę Pieśń Nowa. Kurs rozpoczyna się uroczystą kolacją 17 października 2012 roku o godz. 19.00 w parafii św. Józefa, (Toruń, ul. św. Józefa 23/35). Chęć uczestnictwa należy zgłosić mailowo do 15 października. Udział w kursie jest bezpłatny (choć jest możliwość dobrowolnego dołożenia się do kosztów jedzenia, materiałów itp.). Więcej informacji na stronie organizatorów.

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs? Odpowiedź poniżej:
Jeżeli jesteś głęboko wierzącym i praktykującym chrześcijaninem, to będziesz mógł podzielić się swoim świadectwem o Jezusie z innymi. Jeżeli wierzysz w Boga, ale nurtują Cię pewne wątpliwości lub chciałbyś pogłębić swoją wiedzę i wiarę, to będziesz miał okazję. Jeżeli niewiele wiesz o Chrystusie to podczas kursu będziesz mógł Go poznać i doświadczyć Jego miłości. Jeżeli jesteś ateistą, to także na kursie Alfa jest dla Ciebie miejsce, będziesz mógł dowiedzieć się, co odrzucasz i dokonać świadomego wyboru. Kurs Alfa jest dla każdego.
I krótko o jego założeniach:
Założenia kursu Alfa można wyjaśnić podając skrótowo najważniejsze jego elementy w oparciu o poszczególne litery angielskiego słowa ALPHA.
  • A – anyone can come. Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej niezależnie od wyznania czy wieku.
  • L – learning and laughter. Uczymy się i śmiejemy. Kurs opiera się na 15 wykładach podejmujących kluczowe zagadnienia wiary chrześcijańskiej. Zależy nam na tym, żeby spotkania odbywały się w radosnej atmosferze, więc śmiech i humor są ważnym elementem kursu.
  • P – pasta (wł. makaron). Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję ludziom do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.
  • H – helping one another. Pomagamy sobie nawzajem we wszystkim. Spotkania w małych grupach dyskusyjnych pomagają w zrozumieniu wykładu, w studiowaniu Biblii, modlitwie itp.
  • A – ask anything. Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe. Mała grupa daje okazję do zadawania pytań i dyskusji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz